כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
ראש השנה - שמות החג
 

שמות חג ראש השנה כתבה תמר בר

ראש השנה כי הוא הראש לשנה -כמו שראש האדם מרכז כוחותיו והמוח שבו שולח חיים לכל הגוף, כן "ראש" השנה, בו נגזר ונקבע גורלו של כל אחד בשנה החדשה, "מי יחיה ומי ימות, מי ישפל ומי ירום". ביום זה נגזרים האירועים הפרטים בחיי בני האדם וכן האירועים הכלל-עולמיים בתבל כולה.

 יום הדין- ביום זה נדונים כל באי עולם בבית דין האמת והצדק של בורא העולם, ובתפילות היום אומרים: "מי לא נפקד כהיום הזה?"

 יום הכסה- בספר תהילים הכתב "תקעו בחודש שופר, בכסה ליום חגנו" (תהילים פא,ד)

ראש השנה שונה משאר המועדים בשל כך שכל המועדים בישראל חלים בעת מילוי הלבנה או סמוך למלואה, כלומר - באמצע החודש, אבל ראש השנה בתחילת החודש, כאשר הלבנה מכוסה ואינה נראת. מן הפסוק בתהילים יוצא, כי תוקעים בשופר בזמן שהלבנה מתכסית. טעם נוסף לשם זה: כי ביום זה מכסה ה' על עוונותנו.

יום הזיכרון- תקיעת השופר בראש השנה נועדה לעורר אצל כל אדם את הזיכרון ולהביאו לידי הרהור וחרטה."בחודש השביעי באחד לחודש יהיה לכם שבתון זכרון תרועה מקרא קודש" גם בקידוש על היין בליל החג אומרים:"ותתן לנו ה' אלוהנו באהבה את יום הזיכרון הזה".

חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט