כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
הצעת חוק הפיקוח על מסגרות לפעוטות

  
חברות יקרות,
בימים אלה אנו עומדות בפני אתגר קשה וגורלי, שמעמיד בסכנה את ענף הגנים הפרטיים כולו.
הועדה לזכויות הילד בכנסת דנה באינטנסיביות רבה בשבועות האחרונים בהצעת חוק "פיקוח על מסגרות לפעוטות". הצעת החוק הזו עשויה להביא לסגירתם של גנים רבים, מאחר והיא מכילה סעיפים דרקוניים ובעייתיים ביותר.
חשוב לומר: אנחנו בעד הפיקוח על מסגרות חינוך לפעוטות וסבורות כי חשוב, שיהיה פיקוח אחיד ומסודר בתחום.
יחד עם זאת, הצעת החוק במתכונתה הנוכחית, כוללת סעיפים שאם יעברו כפי שהינם, יהוו סיכון אמיתי להמשך קיומם והתנהלותם של הגנים הפרטיים, ביניהם:
  • החלת הפיקוח- החוק הממשלתי במתכונתו הנוכחית חל על מעונות של 7 ילדים ומעלה. דבר זה יוצר אפליה חמורה כלפי הפעוטות המתחנכים במעונות אשר כמות הילדים בהם קטנה מ-7. המשפחתונים, שלשמם קם חוק זה, הוצאו ברגע האחרון מחוצה לו.
  • איכות הפקוח- הפקוח המתוכנן הוא של משרד התמ"ת  ולכן פיקוח פדגוגי של משרד החינוך, שהוא החשוב ביותר לגבי ילדים בגיל הרך, לא יחול על הגנים.
  • פיקוח אחיד- בגנים בהם ישנם ילדים מגילאים שונים שחלקם מתחת לגיל 3 וחלקם מעל גיל 3 – יחול עליהם פקוח כפול הן של משרד התמ"ת והן של משרד החינוך.דבר שיגרור דרישות סותרות לגבי אותו גן.
     
  •  התאמה מבנית- להצעת החוק מתלווים סטנדרטים חדשים אשר אינם ניתנים ליישום במציאות הקיימת. על מנת שסטנדרטים אלו יצאו אל הפועל על הממשלה להקצות (זמן), שטחים וכסף רב או לחלופין להתאים את החוק בצורה סבירה למצב הקיים.
אנו בארגון גני הילדים הפרטיים עושים הכל כדי לסכל את הכללת אותם סעיפים בעייתיים בהצעת החוק . לשם כך שכרנו את שירותיהם של עורך הדין אילן בומבך, המתמחה בענייני חקיקה ואת משרד הלובי "תקשורת פלוס" על מנת שיסייעו לנו בייצוג עמדתנו בדיוני הוועדה.
לפני כשבועיים קיימנו כנס חירום אליו הגיעו מאות גננות מכל רחבי הארץ. בכנס לקחו חלק פעיל ח"כ אורית זוארץ, סגנית ראש העיר תל אביב מיטל להבי, ועו"ד אילן בומבך.
הנוכחים בכנס חתמו על עצומה הקוראת לראש הממשלה ולשר החינוך להתערב על מנת שהצעת החוק במתכונתה הנוכחית לא תעבור. לקראת ההצבעה על החוק תוגש העצומה החתומה לחברי הממשלה.
אנו קוראים לכל הגננות שטרם חתמו על העצומה, להכנס ולחתום על העצומה:
 
http://www.atzuma.co.il/ganim
 
אנו נמשיך ונעדכן אתכן מדי שבוע במהלכים הקשורים בהצעת החוק ובעניינים נוספים הקשורים בפעילות הארגון.

בברכה,
שולמית ביסמנובסקי
יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל

  
 
חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט