כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
הודעה לעיתונות 25/1/2011
 

החוק החדש לפיקוח על מסגרות  לפעוטות, יביא לעליות מחירים של עשרות אחוזים בשכר הלימוד שישלמו ההורים

ישום הצעת החוק  יטיל על הגננות הוצאות בסך מאות  אלפי שקלים. "גנים יסגרו  או יאלצו בעל כורחם לגלגל את ההוצאות על ההורים" אומרת יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל.

"חוק הפקוח על מסגרות לפעוטות", הנדון בימים אלו בוועדה לזכויות הילד בכנסת לקראת קריאה שנייה ושלישית, כולל גזרות כלכליות שיפלו כולן על הגנים הפרטיים ועל מעונות היום, בהעדר תמיכה תקציבית של המדינה". כך אומרת יו"ר ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל שולמית ביסמנובסקי.

"ארגון גני הילדים הפרטיים בישראל", ערך בדיקה בקרב אנשי מקצוע מתחומי הבינוי, הביטחון, כיבוי האש וכדומה על מנת להעריך מה יהיו עלויות יישום הסטנדרטים החדשים שמציע החוק במתכונתו הנוכחית ולמה צריכות לצפות הגננות.

להערכת הארגון מדובר על הוצאות בסך כ 200 אלף ₪ המתחלקות להוצאות חד פעמיות על בינוי והתאמת המבנה ולהוצאות שוטפות על עליה בגובה שכר הדירה המיסים וההיטלים, תוספת כח אדם ועלויות הדרכה.

במידה ותתקבל הצעת החוק בנוסח המוצע יאלצו הגננות, בין השאר, לבנות ממ"ד בכל גן, לתגבר תשתיות של כיבוי אש, ולערוך שינויים נוספים בבינוי ואינסטלציה.

בנוסף, ולאור דרישות חדשות הנוגעות להכשרת הצוות וכמות אנשי הצוות בגן, וגודל המבנה המתאים לגן (בהתאם למספר הילדים) – צפויות ההוצאות החודשיות בגין כל ילד לגדול במאות שקלים. 

שולמית ביסמנובסקי: "מבחינת  המדינה, החינוך מתחיל בגילאי שלוש. עד אז מרבית מסגרות החינוך לגיל הרך הן פרטיות.  אנו רואות חשיבות גדולה בהסדרת הפיקוח על הגנים והמעונות.  יחד עם זאת, מכיוון שהמדינה לא השכילה להכין אלטרנטיבות למסגרות חינוך לפעוטות בגילאי לידה עד 3, אין אנו  רואות אפשרות ליישום החוק אלא אם יינתן סבסוד ממשלתי גם לגנים הפרטיים. "


חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט