כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
פורים- נשחק עם המילה פורים
 
 

חג פורים

כתבה: תמר בר

נשחק עם המילה פורים:

 

נגיד הראשון מתחיל ואומר את המילה "פורים"- ללא הפסקה ושאר הילדים מצטרפים בהדרגה עד שהמילה "פורים"- נשמעת בעוצמה, ממשיכים כך עד שכל הגן מצטרף והמילה "פורים".

 

נלחש "פורים"- הגננת או אחד הילדים לוחשים את המילה "פורים"- ושאר הילדים חוזרים בלחש על המילה שנה ואפשר גם שהגננת אומרת את המילה "פורים"- בקול והילדים חוזרים עליה בלחישה ולהפך.

 

"פורים שמח" נוסיף ביטויים או תארים משמעותיים למילה "פורים"- לדוגמא: "פורים שמח"- ""פורים מבדח"- "פורים משעשע"-

חלוקה להברות- ניתן להרים יד אחת ולומר ביד אחת יש לי- פו ובשנייה יש לי- רים ולשאול מה יש לי ביחד ? ביחד יש לי "פורים"- מחליטים עם הילדים, שכל כף יד היא הברה אחת לכן בכל הרמת יד הילדים אומרים רק הברה אחת ובהצגת שתי הידיים הילדים אומרים את כל המילה .

 

חפשו אותי- הגננת מפזרת על הרצפה כרטיסים עם מילים שונות וביניהם המילה "פורים"- מספר פעמים, ניתן להפעיל מוזיקה ולבקש מהילדים להתפזר בין המילים להתבונן בהם בעצירה יש להרים את המילה "פורים"- המנצח הוא זה שמירב הכרטיסים בידו (אפשר גם אחרת שכולם מנצחים.)

 

מרכיבים "פורים"- הילדים מונים את מספר האותיות במילה "פורים"- ומציינים 5. לכן מזמינים 5 ילדים כל ילד מקבל אות תלויה על צווארו, בהשמעת מנגינה הילדים מתפזריםובסימן עצירה מסתדרים ויוצרים את המילה "פורים".

נזהה "פורים"- -הגננת מחלקת לכל ילדי הגן את אחד מחמשת האותיות ואוספת אותם בחזרה במשחק, לדוגמא: איפה הפ' ? איפה הר' (במנגינה של איפה האגודל) הנה היא...כל הילדים אמורים להציג את האות פ' או הצליל ר' וכך ממשיכים ואוספים את כל חמשת האותיות ניתן לאסף כל אות בסלסלה נפרדת או להניחם על הרצפה ולהרכיב בכל פעם את המילה "פורים"

מה חסר- מניחיםאת האותיות של המילה "פורים" ומחסירים אחת על הילד לזהות את החסרה ולקרא בשמה.

מה נשתנה- מניחים את האותיות כנ"ל בסדר הלא נכון על הילדים לגלות מה התבלבל במילה "פורים"- ולסדר מחדש.

התבלבלו - מניחים את האותיות של המילה "פורים"- אבל את אחת האותיות מחליפים באות אחרת לגמרי ממאגר אותיות על הילדים לגלות איזו אות לא נכונה איזו אות קפצה והתבלבלה .

 

ממששים וכותבים-הילדים מקבלים אותיות בודדות מפלסטיק או מכל חומר אחר עליהם למשש את האותיות בעיניים עצומות ולנסות למצוא את האותיות "פורים"

מחפשים וכותבים- ניתן לפזר את האותיות בין פקקים או בתוך בריכת כדורים וגם כאן הילדים מחפשים את האותיות ולסיום כותבים את המילה "פורים"- האותיות יכולות להיות מחומרים שונים.

יוצרים "פורים"- בשעת יצירה נזמן לילדים חומרים שונים ומגוונים אשר בעזרתם ידביקו, יציירו, יצבעו ויכתבו את המילה "פורים"- לדוגמא: מנקי מקטרות, פלסטלינה, מדבקות, קשים, אבנים, צבעי גואש, צבעי ידיים, חותמות, סוגים שונים של ניירות להדבקות שונות. ולסיום! נערוך את "תערוכת "פורים" מכל יצירות הילדים.

חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט