כניסה לגנים שם משתמש: סיסמה:
  •  
מסלול לימודים
פרסום אפקטיבי
פתח/י אתר לגן
פתחי אתר מקצועי לגן
מה חדש
סקר
  איך אתם תורמים למאמץ לשמירת הבטיחות בדרכים?hishtalmut.jpg
הצעת חוק פיקוח על גנים פרטיים- עדכון 22.3
 
   

עדכון שוטף בעניין חוק הפיקוח החדש על מעונות היום

 

בימים אלו מסתיימים הדיונים בעניין חוק הפיקוח החדש על מעונות היום, חברי הועדה עתידים להצביע היום על אישור החוק ולהעברתו לאישורה של הכנסת. מדובר בחוק שכוונתו טובה, אך כפי שהוא מנוסח כיום תוצאותיו עלולות להיות הרסניות מסיבות רבות. ביניהן:

-          החוק יופיע ללא סעיף תקציבי כלומר לחוק אין מימון ממשלתי, והעלויות הרבות תתגלגלנה בסופו של דבר לציבור מה שיגרום לנטל כלכלי רב על ההורים.

-          סוגיית הפיקוח לא נפתרה עדיין. אמנם ח"כ זבולון אורלב הסכים איתנו, שצריך להעביר את הפיקוח למשרד החינוך, אך גם הוא נתקל בקשיים והדבר לא צלח בידיו. נכון להיום מה שהוחלט (וזה עדיין לא סופי) הוא שכל מעון יפוקח על ידי פיקוח אחד: משרד התמ"ת או משרד החינוך. גם אם יש במעון ילדים בגילאים מעורבים. דהיינו, המעונות בהם יהיו ילדים מתחת לגיל שלוש יקבלו רישיון ויפוקחו על ידי משרד התמ"ת ואילו המעונות בהם מעל 10 ילדים בגיל שלוש יקבלו רישיונות ויפוקחו על ידי משרד החינוך, גם אם במעון כיתות לילדים צעירים יותר.

-          איכות הפיקוח  לא ברורה, ומסתמן, שהפיקוח יהיה בעיקר לצורך ביקורת וענישה ולא לצורך הדרכה והעצמת הגננות.  

-          לגבי המשפחתונים עד 6 ילדים אשר אמורים להיות פטורים מהחוק – גייסנו מספר חברי כנסת שהגישו הסתייגויות לנושא זה וביקשו להחיל את הפיקוח על כל המסגרות בהן 4 או 5 ילדים ומעלה. ההסתייגויות עדיין לא נדונו. ייתכן וידונו בהן בדיון הקרוב, לפני ההצבעה.

-           סוגיית השימוש החורג - סוגיה חשובה ואולי אחת החשובות שעדיין לא באו על פתרונן. ארגון גני הילדים הפרטיים הציע לוועדה להוסיף סעיף נוסף בחוק הנוכחי, שיפטור את הגנים הפרטיים מתהליך קבלת ההיתר לשימוש חורג. הנושא נמצא בבדיקת משרדי הממשלה ועדיין לא נתקבלה החלטה כלשהי בנדון.

-          בכל מקרה בעיית השימוש החורג חייבת להיפתר לפני שהחוק יוצא לפועל. 

ארגון גני הילדים הפרטיים ממשיך במאבק לשנות את נוסח החוק ולהפוך אותו לחוק טוב יותר, שבסופו של יום ייטיב עם ציבור הילדים, הגננות וההורים בישראל.  

חיפוש
חפש:  
שם:  
עיר:  
 
קבלו עדכונים מהארגון
שם:
דואר אלקטרוני:
מרכז הדרכה
       
שידור חי
                       
ארגון גני הילדים הפרטיים תקנון צור קשר כניסה לאתרי גננות מדריך לניהול אתר ניהול ספקים מפת האתר אינדקס גנים גני ילדים גננות משתפות לוחות לימודי גננות

© כל זכויות שמורות לארגון גני הילדים הפרטיים בישראל                             בניית אתר                                האתר מנוהל ומפוקח על ידי - נגב ניהול אתרים באינטרנט